Saç Maşası Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyim?

Saç Maşası Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyim?

Hangi Kalınlıktaki Saç Maşası Saç Yapıma Daha Uygun?

Söz konusu saç maşası olduğunda saç yapınızın yanında saçınızın dalgasını nasıl şekillendirmek istediğinizönemli. Buklenin boyutu kişisel tercihiniz olabileceği gibi, bazı bukleler yalnızca belirli saç türlerinde mümkün olacağı için seçim saçınızın dokusu ile belirlenmelidir. Hangi kalınlıktaki maşanın saçınıza daha iyi şekil vereceğini, satın almadan önce bilmeniz gerekir.

Kıvırma şekline karar verin

Maşaların kalınlığı 9mm ile 50mm arasında değişir ve bu kalınlıkların her biri farklı türde bir kıvrım üretir. Ancak en ideal çap 19mm, 25mm ve 32 mm olanlardır. Sıkı bukleler için çap kalınlığı daha dar maşaları; gevşek bukleler istiyorsanız çap kalınlığı daha geniş maşaları tercih edin. İnce, düz saçlarınız varsa çap kalınlığı dar maşalar (19mm) ile daha güzel şekil verirsiniz. Gevşek bukleler yaratan geniş çaplı maşalar (32mm), bu saç türü için uzun süreli bukleler sağlamazlar. Şekli kolayca koruyan kalın telli saçlar, daha büyük hacimlerdeki gevşek bukleleri daha iyi tutacaktır.

Yuvarlak, sıkı bukleler için ince uçlu maşa tercih edin

9mm, 12mm ve 15mm olan maşalar, sıkı bukleler üretmek için mükemmeldir. Bu ince uçlu maşalar, omuz hizasında ve daha kısa olan saçlarda daha iyi şekillendirme sağlar. Doğal hali kıvırcık olan saçlarda (uzun veya kısa fark etmeksizin) bozuk olan bukleleri düzeltmek içinde tavsiye edilir. Düz saçlılar ise bu ince tip maşalarla doğal kıvırcık görünümü elde edebilirler. Bu tarz ince uçlu maşalarla perma yaptırmış görünümü de elde edilebilir .

Saçlarda vintage esintisi istiyorsanız

19mm kalınlığında maşa kullanın Bu kalın maşa türü biraz daha gevşek kıvrımlar üretir, bu kıvrımlarvintage stil veya topuzlar ya da toplu saç için çok işe yarar. Ayrıca bu maşa ile sarmal bukleler de elde edebilirsiniz. Daha yumuşak dalgalar için bu kıvrımları hafifçe fırçalayın. Bu maşa kısa veya orta saçlarla efektif uygulanır.

İlk defa kullanacaksanız 25 mm’lik ile başlayın

İlk defa maşa kullanacaksanız her saç tipine uygun orta uzunlukta ve kalınlıktaki 25mm’lik maşayı tercih etmeniz gerekir.Bu genişlik doğal gergin bukleler oluşturabilir ve fırçalandıklarında bukleler doğal görünebilir.

Orta-uzun saçlıysanız 25 mm maşa seçin

Bu, daha uzun saçlı kadınlar için en popüler maşa boyutu olarak kabul edilir.Bu boyut standart bir bukle oluşturur. Bu maşalar, sarmallar veya tanımlanmış doğal, yumuşak dalgalar verir. Kısa saçlarda hacim vermek ve yumuşak, daha gevşek kıvrımlar oluşturmak için de kullanılabilir

32 mm maşa ile plaj dalgası elde edin

Maşa uzunluğu arttıkçabukleler gevşer. 25-32mm maşa gevşek, hacimli bukleler sağlar. Bu dağınık plaj kıvrımlarını veya “Victoria Secret” dalgası için en uygun maşa tipi. Bu boy maşalar uzun saçlar için daha iyi sonuç verir. Bazı orta boy saçlılar da kullanabilir, ancak maşa kısa saçlar için çok büyüktür.

Hafif dağınık bir görünüm istiyorsanız, 38 mm maşa kullanın

Bu büyük maşa sadece uzun saçlarda işe yarar. 50mm maşa gerçekten saçı kıvırmak için değil, saçlarınızın uçlarına yuvarlak bir doku vermek için tasarlanmıştır. Düz saçlı olup saçına hareket vermek isteyen ama yoğun dalga tercih etmeyenler için uygundur.

Bloga dön

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.