Elektrikli Cihazlar Kullanırken Talimatları Mutlaka Okuyun!

Elektrikli Cihazlar Kullanırken Talimatları Mutlaka Okuyun!

 

Cihazı Kullanmadan Önce Lütfen Tüm Talimatları Okuyun:

Elektrikli cihazlar kullanırken yaralanma ve darbelere karşı korunmak için, aşağıdaki bilgiler dikkate alınmalıdır.

Suya düşen elektrikli cihaza dokunmayın. Derhal güç kaynağından ayırın. Suya batırmayın, su veya diğer sıvılarla temas ettirmeyin. Cihazı açık ya da kapalıyken, küvet, duş, yüksek nemli alanlar ve su dolu kaplardan uzak tutun. Suya yakınlığı tehlikeli olabilir. Cihaz kapalı olsa bile, kullanımdan sonra güç kaynağından çıkarın. Arka filtre olmadan asla kullanmayınız. Arka filtreyi sıklıkla temizleyiniz, kapatmayınız.

Ürüne bakım yapmadan önce fişten mutlaka çıkarınız.

Onarım için mutlaka yetkili servise teslim ediniz. Ürünü temizlemek için yalnız hafif nemli bir bez kullanınız. Sprey malzemeleri veya alkol kullanmayınız. Ürünün temizliğini veya izin verilen ölçüde bakımını yapmadan önce elektrik bağlantısını mutlaka kesiniz. Cihazın / ürünün çalışmaması durumunda hemen Mutlu Müşteri Hattını arayın. Kullanıcının kendi yapacağı bakım veya onarım sırasında oluşacak hasardan üretici firma muaftır ve garanti kapsamına girmez. Çocuklardan uzak tutunuz.

Bu cihaz fiziksel, duyusal veya zihinsel engelli kişiler (çocuklar dahil) için uygun değildir. Çocukların, cihazla oynamalarını önlemek için kontrol edilmelidir. Islak el veya ayakla cihaza asla dokunmayın. Çıplak ayakla asla kullanmayınız. Üretici tarafından önerilen aksesuarları kullanın. Cihaz zemine düştüyse veya elektrik kablosu hasar görmüşse, cihazı kullanmayın. Bir arıza varsa cihazı kapatınız. Onarım, orijinal parçalar kullanılarak yetkili bir Servis Merkezinde gerçekleştirilmelidir.

Elektrik kablosu hasar görürse, yetkili bir Servis Merkezinde hemen değiştirilmesi gerekir. Güç kaynağını prizden çıkarırken, elektrik kablosu veya cihazı çekmeyiniz. Cihazı elektrik kablosundan tutmayın. Elektrik kablosunu sıcak yüzeylerden uzak tutun. Cihazı kaldırırken elektrik kablosunun bükülmüş olmadığından emin olun.

Yüksek sıcaklıkta cihazı uzun süre kullanmayınız. Objelerin cihazın deliklerine düşmesine asla izin vermeyin. Aerosol (sprey) ve benzeri ürünleri kullanırken cihazı kesinlikle kullanmayın. Cihaz güvenliği test edilmiştir. Elektromanyetik uyumluluk ve EC Düşük Voltaj Direktifi 2006/95/EC ile ilgili AB Direktifi 2004/108/ EC gereksinimlerini karşılamaktadır. Cihazınız aşırı ısınmadan korumak üzere donatılmıştır.

Cihaz aşırı ısındığında durur ve sadece soğuk hava sistemi çalışır. Cihaz soğuduktan sonra, sıcak hava verimi otomatik olarak yeniden açılacaktır. Ek bir güvenlik önlemi olarak, nominal kaçak çalışma akımı (RCD) 30mA ile test edilmiştir.

Aşağıdaki durumları gördüğünüzde cihazınızı kullanmayın:

  • cihazınızın bağlantı kablosu zarar görmüşse
  • cihazınızda gözle görülür bir hasar varsa
  • cihaz düşürülmüşse

Uygunsuz kullanımda ve talimatlara uyulmaması sonucu ortaya çıkabilecek zararlardan işletmemiz sorumlu değildir.

Ambalaj malzemesi, cihaz ve aksesuarlar, geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilmiştir. Atık malzemelerin, doğru bir şekilde ayrılması ve atılması, geri dönüşüme yardımcı olur. Bu amaçla Mutlu Müşteri Hattımızı arayarak destek alabilir ve atık malzemeleri geri dönüşüm için bize gönderebilirsiniz.

Bloga dön

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.