Hangi Tip Saç Düzleştirici Almalıyım?

Hangi Tip Saç Düzleştirici Almalıyım?

Acaba Hangi Tip Saç Düzleştiricisi En İyisi?

Saç düzleştiricisi seçimi, çok fazla değişkeni olduğu için her zaman kafa karıştırıcıdır. Acaba hangi model en iyisi? Saç tipime hangisi uygun? Isısı kaç derece olmalı? Titanyum mu, seramik kaplı mı almalıyım? Düzleştirici alırken öncelikle dikkat etmemiz gereken değişken, saç tipinizdir. Düzleştirici plakalarının genişliği ile saç tipiniz doğrudan ilişkilidir.

  • 19 mm Saç Düzleştiriciler: Kısa kesim saçlar ve kahküllere uygundur.
  • 22mm Saç Düzleştiriciler: Kalın telli, kısa saçlara uygundur.
  • 25mm Saç Düzleştiriciler: Omuz uzunluğunda ve orta kalınlıkta tellere sahip tüm saç tipleri için uygundur.
  • 28 mm Düzleştiriciler: Omuz hizasından daha uzun kalın telli, inatçı kıvırcık saçlar için uygundur.
  • 32 mm. Ve + Geniş Ağızlı Düzleştiriciler: Çok uzun ve çok kalın telli saçlara uygundur. Yukarıdaki tablodan ilk elemenizi yapabilirsiniz.

Seçeceğiniz düzleştiricinin plakalarının yapısı ise önemli bir değişkendir. (Seramik plaka, titanyum plaka) Bu seçim şu açıdan önemlidir; Saçımıza temas eden ve düzleştirme işlemini gerçekleştiren ana bölüm olduğu için plaka seçimini genişlik, kullanılan materyal, ısı iletkenlik özelliklerine göre doğru şekilde yapmanız gerekiyor.

Seramik Düzleştiriciler

Seramik plaklar ısı daha dengeli bir şekilde dağıttığı için saçınızın yıpranmasını büyük ölçüde engeller. Ancak bunun için alacağınız düzleştiricinin plakalarının tamamen seramikten üretilmiş olmasına dikkat edin. Kaliteli seramik, şekil verirken de saçlarınıza parlaklık sağlar. Ayrıca seramik kaplama ürünlerde bir süre sonra kullanıma da bağlı olarak soyulma ve bozulmalar meydana gelebilir.

Turmalin düzleştiriciler

Turmalin, demir plakaları kaplamaya yarayan kristalize bir mineral türüdür. Saçları daha parlak, daha düz şekillendirir. Hatta diğer düzleştiricilere göre daha az elektriklenme yaratır. Daha çok ince telli ve hafif dalgalı saçlar için alternatif olan düzleştirici çeşididir.

Titanyum Düzleştiriciler

Titanyum plakalar, seramik ile karşılaştırıldığında daha hızlı ısınır ve iletkenliği fazla olduğu için daha çabuk ısınır. Doğru kullanımda saçı yıpratma ihtimali daha düşüktür. Bu tip düzleştiricileri kullanırken saçınızda çok uzun süre tutmamamız gerekir. Çalışan kadınlara daha uygun olduğunu belirtmek gerekir. Hızlı ısındığı için zaman tasarrufu sağlar. Seçeceğimiz ısı aralığımız da saç tipimiz ile doğrudan alakalıdır.Bu konuda da kullanırken yardımcı olması açısından uzmanlar tarafından belirtilen ısı aralıklarını aşağıdan bulabilirsiniz. Ayrıca saç düzleştirme işlemine başlamadan önce muhakkak saçı bu işleme karşı koruyacak, kuaförünüzün önerdiği bir ürün kullanılmalı.

130-140 C Hassas ve duyarlı saçlar 140-160 C İnce telli saçlar 160-180 C Normal saçlar 180-200 C Kalın telli kıvırcık saçlar 200-230 C Kıvırcık saçlar.

Bloga dön

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.