Çevremize karşı sorumluyuz

Çevremize karşı sorumluyuz

İklim değişikliğinin etkilerini düşündüğümüzden daha hızlı ve ağır olarak hissediyoruz. Sıcaklık rekorları, çevresel kirlilik ve biyoçeşitlilik kaybı geri dönülemeyecek bir noktaya doğru ilerliyor. Doğal afetlere daha sık şahit olurken yıkıcı etkileri geçmişe oranla daha fazla.

Kurumlar, markalar ve bireyler

Bu güzel gezegeni korumak ve gelecek nesillere daha yaşanabilir kılmak için kurumların, markaların ve bireylerin üzerine daha fazla sorumluluk düşüyor. Karbon ayak izimizi mümkün olabildiğice azaltmak yapabileceklerimiz arasında önemli bir yere sahip.

Daha az tüketim, daha doğru tüketim, geri dönüştürülebilir ürün seçimleri bu açıdan önem taşımakta.

Ventoso ailesi olarak gerek sizlere sunduğumuz ürünler gerekse de bireysel yaşam alışkanlıklarımızda bu bilinçle hareket ediyor ve karbon ayak izimizi azaltma yolunda çaba gösteriyoruz.

Özellikle ürünlerimizde kullandığımız hammaddelerin seçiminde yönetmeliklere uygun, kalite belgeleri sunabilen tedarikçilerle çalışmayı tercih ediyor ve sertifika sunabilen tedarikçilerin ürünlerini, hammadde olarak kullanmaya özel önem gösteriyoruz.

'Azalt, tekrar kullan, geri dönüştür' bizim için 3 önemli ifade. 

Çevre Bakanlığının AEEE Yönetmeliğine uygun olarak ürettiğimiz ürünlerle sorumluluğumuzu alıyor ve süreçlere dahil oluyoruz. Geri dönüşüm konusunda işbirliklerimiz, tüketicilere yönelik kampanyalarımız, elektronik atıkları geri dönüşüme kazandırma projelerimiz bu adımlarımızın başlıcalarını oluşturuyor.

Sizde bu çabalarımıza katkı sağlayabilir ve kullanmadığınız elektrikli veya elektronik ürünlerinizin geri dönüşüme kazandırabilmemiz için bize gönderebilir, yeşil gezegen için destek olabilirsiniz.

Çevre Kimlik Numaramız:1538588096 

 

Bloga dön

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.